Rower - doskonała aktywność dla całej rodziny!

Rower - doskonała aktywność dla całej rodziny!

Jazda na rowerze to doskonała aktywność fizyczna, pozytywnie wpływająca na nasze zdrowie, kondycję, ale również samopoczucie! To świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu z bliskimi, a także odpoczynek od codziennych obowiązków.

Jazda na rowerze - wiele korzyści!

Jazda na rowerze to przede wszystkim aktywność fizyczna pozytywnie wpływająca na naszą kondycję fizyczną. To wysiłek, który podnosi tętno, nie obciąża kręgosłupa ani stawów kolanowych. Podczas jazdy na rowerze spalamy wiele kalorii, dlatego jest to aktywność, która może być pomocna w trakcie odchudzania i walki o wymarzoną sylwetkę. Do jazdy na rowerze warto się odpowiednio przygotować, aby jazda była komfortowa i bezpieczna. Przede wszystkim bardzo ważny jest odpowiedni rower, dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, ale również podłoża, po jakim będziemy się poruszać. Rowery szosowe sprawdzą się do jazdy po gładkich, asfaltowych powierzchniach. Rowery crossowe sprawdzą się natomiast do jazdy zarówno po asfalcie jak i szutrze. Rower trekkingowy służy do przemierzania długich tras. Wygodny rower, komfortowe ciuchy i butelka wody - tyle wystarczy, aby ruszyć w drogę!

Wycieczka rowerowa - pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną!

Wycieczka rowerowa to doskonała aktywność dla całej rodziny! Na rowerze mogą jeździć zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy! W wycieczce rowerowej mogą wziąć udział nawet najmłodsi członkowie rodziny. Przyczepki rowerowe dla dzieci to idealne rozwiązanie dla maluchów. Możemy je kupić, ale równie dobrze wypożyczyć. Są niezwykle wygodne i komfortowe, a dziecko może się w nich swobodnie usiąść, bawić się, a nawet uciąć sobie drzemkę! Wycieczka rowerowa w malowniczych okolicznościach z pewnością dostarczy wiele radości, pomoże się zrelaksować i poprawi nasze samopoczucie!

Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową?

Aby wycieczka rowerowa odbyła się bez niespodzianek, warto się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w wygodny plecak. Spakujmy do niego przede wszystkim butelkę wody, telefon, trochę gotówki, małą apteczkę oraz kurtkę przeciwdeszczową. Świetnym pomysłem będzie zorganizowanie pikniku w przerwie od jazdy na rowerze. Zabierzmy ze sobą kanapki i owoce. Na wycieczkę rowerową świetnie sprawdzą się także kamery cyfrowe. W trakcie przerwy możemy nagrać pamiątkowy film z całą rodziną lub uwiecznić na filmie przepiękne okoliczności przyrody. To z pewnością będzie niesamowita pamiątka!